Frankrig

(side 1 af 2)
Katalognr.

730 A
1849. 1 fr. orangerød pragt stp. vandret fold. Sign. Schollmeyer. AFA 150.000,-
Kat.nr.:
6
7500
731 A
1853. 1 fr. karmin Napoleon med pæne rande. AFA 30.000,-
Kat.nr.:
17
5000
732 A
1877. 1 fr. sort/preussiskblå, nogle korte takker i nord samt lille tyndhed. Sign. Schollmeyer. AFA 45.000,-
Kat.nr.:
68a
4000
733 A
1901. 2 fr. violet/gul. AFA 5.000,-
Kat.nr.:
99 *
750
734 A
1902. 10 - 30 c. sæt, 10 c. uden lim. AFA 3.380,-
Kat.nr.:
101-05 *
735 A
1917. Krigsvelgørenhed sæt. AFA 18.300,-
Kat.nr.:
121-28 *
2500
736 A
1923. 1 fr. rød/oliven Filatelistkongres LUX stp. Sign. AFA 4.000,-+
Kat.nr.:
145
1000
737 A
1924-31. Allegori sæt. AFA 2.500,-
Kat.nr.:
188-91 *
280
738 A
1927. Strasbourg miniark stp. i marginalen. AFA 9.000,-
Kat.nr.:
215-16
1500
739 A
PORTO. 1870. 15 c. sort stentryk i par, hvor venstre mærke er postfrisk. AFA (*) (løse) 3.400,-
Kat.nr.:
4 ** *
750
750
740 A
PORTO. 1871. 60 c. gulbrun. AFA 15.000,-
Kat.nr.:
7
3000
741 A
PORTO. 1881. 2 fr. sort. Sign. af flere. AFA 7.000,-
Kat.nr.:
23
1000
742 A
1871. 10/10 c. brun provisorie uden lim. Sign. af flere. Yvert (uden lim) 1.300 €
Kat.nr.:
34 *
2000
743 S
+KOLONIER. Indstiksbog med diverse.
Kat.nr.:
360
744 S
1849-1944. Velbesat samling i Lindner album med kassette inkl. mange bedre mærker.
Kat.nr.:
** *
2500
745 S
1849-1973. Samling inkl. mange bedre i 2 album.
Kat.nr.:
4000
746 F
Kat.nr.:
** *
1500
747 S
1853-1992. 2 Davo album med mærker og sammentryk inkl. Pepix blok (mærker */** blok med tyndheder og papir på bagsiden.
Kat.nr.:
** *
400
748 S
1944-1994. 2 album med mest postfrisk materiale inkl. Luftpost til 2003 mv.
Kat.nr.:
600
749 F
1945-93. Tilsyneladende komplet samling i 5 LIndner album med kassetter.
Kat.nr.:
** *
1200
750 F
1960-97. Stor samling nær komplet i 4 fyldte springbind inkl. hæfter og miniark.
Kat.nr.:
1500
751 S
1975-1989. Indstiksbog 16 sider fyldt, samlet dobbelt postfrisk/stemplet.
Kat.nr.:
200
752 R
1983-2005. 4 indstiksbøger med mange stemplede mærker i stor spredning.
Kat.nr.:
200
753 S
BAG I BOGEN. samling i Lindner album inkl. mange bedre.
Kat.nr.:
2000
754 F
Flyttekasse med diverse i 8 tykke indstiksbøger, samlet nogle gange dobblt langt op i €-tiden.
Kat.nr.:
2000