Spanien

(side 1 af 2)
Katalognr.

1257 S
BORGERKRIG. Samling i indstiksbog.
Kat.nr.:
** *
750
750
1258 P
GUATEMALA. 3 ældre albumsider.
Kat.nr.:
*
1259 P
PUERTO RICO. 3 ældre albumblade med diverse.
Kat.nr.:
*
150
1260 P
Restsamling på 6 ældre albumsider.
Kat.nr.:
*
360
360
1261 P
SAMLING. Ældre albumblade med ganske fin samling. 10 sider i alt.
Kat.nr.:
*
400
400
1262 P
Spansk Marokko. 11 albumsider med ældre mærker.
Kat.nr.:
*
250
250
1263 P
SPANSK VESTINDIEN, CUBA. 4 ældre albumsider.
Kat.nr.:
*
200
1264 O
SPANSK VESTINDIEN. Klassisk albumside.
Kat.nr.:
*
80
129
1265 A
MAROKKO IFNI. 1941. Overtryk sæt, de 2 topværdier er sign. Mi. 1.000 €
Kat.nr.:
18-33 *
1500
1266 A
ELOBEY ANNOBON & CORISCO. 1905. Komplet sæt, 1 c. - 2 pta er postfriske og 3 - 10 pta er hængslet. Mi. (*) 850 €
Kat.nr.:
19-34 ** *
1400
1400
1267 A
GOLF DE GUINEA. 1918. 1917 overtryk sæt. Mi. (*) 240 €
Kat.nr.:
53-65 **
1268 A
MAROKKO TANGER. 1939. Luftpost med dobbelt overtryk, ikke nævnt i Michel. Sign.
Kat.nr.:
80-84 *
450
1269 A
Kat.nr.:
100-10 *
700
1270 S
+PORTUGAL. Indstiksbog med diverse miniark inkl. Euroværdier.
Kat.nr.:
280
1271 R
+PORTUGAL. Kasse med diverse samlinger, mærker i poser og mange breve/postkort mv.
Kat.nr.:
350
1272 S
3 indstiksbøger med nyere €-værdier.
Kat.nr.:
1700
1273 P
BORGERKRIG. 5 og 10 ct. Especial i helark med 5 af hver inkl. 1x tête-bêche i alle ark.
Kat.nr.:
180
1274 P
Kat.nr.:
180
1275 M
Kartotek i 4 kuverter.
Kat.nr.:
1276 R
Kartotek med diverse inkl. miniark og 4-blokke mv.
Kat.nr.:
** *
200
200
1277 R
Kasse med diverse mærker i 4 bøger til ca. 1984.
Kat.nr.:
1278 K
UDGÅR
Kat.nr.:
650
650
1279 S
KOLONIER. Tyk indstksbog med meget materiale fra de forskellige lande.
Kat.nr.:
** *
320
602
1280 R
LAGER. 6 indstiksbøger fra ældre til nyere, mest fra 50erne til 1990erne dobbelt ubrugt/stemplet. Mange mærker.
Kat.nr.:
** *
650
1281 M
Lot med 12 forsendelser i blandet kvalitet.
Kat.nr.:
200
200