833 A
1925+29. Luftpost sæt.
Kat.nr.:
144,
*
200
200
●
834 A
1925+29. Luftpost sæt. AFA 2200,-
Kat.nr.:
144,
*
250
—
●
835 A
Kat.nr.:
144,
*
200
—
●
836 A
1925+29. Luftpost sæt. AFA 5100,-
Kat.nr.:
144,
360
—
●
837 O
1929. 10 øre grøn x 3 og 25 øre rød x 12 samt 25 øre lysblå på delt luftpostbrev til Argentina.
Kat.nr.:
144,46
480
480
●
838 A
1925. 10 øre grøn i 4-blok med variant: Plet på baglår mangler.
Kat.nr.:
144,z
400
475
●
839 A
1925. 10 og 15 øre luftpost på klip. AFA 1100,-
Kat.nr.:
144-45
130
—
●
840 A
1925. 10 - 25 øre luftpost.
Kat.nr.:
144-46
140
—
●
841 A
1925. 10 - 25 øre luftpost. AFA 1700,-
Kat.nr.:
144-46
90
—
●
842 A
Kat.nr.:
144-46
—
●
843 A
1925. 10 - 25 øre luftpost. AFA 900,-
Kat.nr.:
144-46
*
50
55
●
844 A
Kat.nr.:
144.
200
—
●
845 A
1925. 10 øre grøn med variant: Sten under ploven. AFA 750,-
Kat.nr.:
144x
*
80
—
●
846 A
1925. 10 øre grøn med variant: Brud på vingen. AFA 750,-
Kat.nr.:
144y
*
80
80
●
847 A
1925. Luftpost, 15 Øre, violet og 25 Øre, rød LUX stemplet KØBENHAVN-LUFTPOST.
Kat.nr.:
145,
200
—
●
848 A
1925. 25 øre rød i 3-stribe pragt stp. AFA 1800,-
Kat.nr.:
146
230
—
●
849 A
1925. 25 øre rød i 4-blok. AFA 3000,-
Kat.nr.:
146
400
400
●
850 A
1937. 25 øre rød luftpost x 2 den ene med variant: Rød plet på baglåret af forreste hest mangler og 15 øre violet x 3 på brev.
Kat.nr.:
146,x
—
●
851 A
1937. 25 øre rød luftpost x 2 hvor den til højre er med variant: Rød plet på baglåret af forreste hest mangler på brev.
Kat.nr.:
146,x
350
350
●
852 A
1925. 20 øre rød med variant: Hage på E. AFA 2500,-
Kat.nr.:
147x
240
240
●
853 A
1925. 25 øre grøn LUX stp. Kolding.
Kat.nr.:
148
60
60
●
854 A
1925. Christian X, 25 Øre, grøn SINGLE på brev sendt fra Købnenhavn, 25.1.1927 til Hannover, Tyskland.
Kat.nr.:
148
—
●
855 A
1925. 30 øre blå LUX stp.
Kat.nr.:
149
60
60
●
856 A
1925. 40 øre orange LUX stp.
Kat.nr.:
150
60
—
●
857 A
1925. 40 øre orange pragt stp. Randers.
Kat.nr.:
150
50
—
●