4306 A
1949. Frimærkets 100-års jubilæum. Komplet sæt. AFA 840,-
Kat.nr.:
1076-7
110
—
●
4307 A
1949. 20 pf. rød/blå, Frimærket 100 år. AFA 450,-
Kat.nr.:
1077
50
—
●
4308 A
1949. UPU i 4-blok med variant i øvre højre mærke: Hvid streg ved 0 i 30. Mi. (116I) 370 €
Kat.nr.:
1079
300
—
●
4309 A
1949. Velgørenhedssæt komplet. AFA 1.320,-
Kat.nr.:
1080-8
60
—
●
4310 A
1950. J.S. Bachs fødsel. Sæt. AFA 780,-
Kat.nr.:
1084-8
60
—
●
4311 A
1951. 2-90 pf., Posthorn. Komplet postfriskt sæt. AFA 18.100,-
Kat.nr.:
1086-1
1300
—
●
4312 A
1951. Ny tegning sæt minus 8 pf. AFA 18000,-
Kat.nr.:
1086-1
1600
—
●
4313 A
1951. 6 pf. orange, Posthorn. Stemplet 4-blok. Mi. 280 €
Kat.nr.:
1089
260
—
●
4314 A
1951. 50 pf. grå i par.
Kat.nr.:
1097
60
—
●
4315 A
1951. 50 pf. Posthorn. Stemplet 4-blok. Mi. 140,- €
Kat.nr.:
1097
130
—
●
4316 A
1951. Marienkirche. Sæt. AFA 1.200,-
Kat.nr.:
1102-0
60
60
●
4317 A
1952. 30 pf blå, Röntgen (m. fl.) på SAS Førsteflyvning mellem Bremen og N.Y.
Kat.nr.:
1110
80
—
●
4318 O
1952. Velgørenhed sæt på 2 brugsforsendelser, portokorrekte.
Kat.nr.:
1117-8
80
—
●
4319 A
1953. IFRABA frimærkeudstilling. Udstillingskort med FDC stempel.
Kat.nr.:
1134-3
50
—
●
4320 O
1953. IFRABA sæt på 2 brugsforsendelser, portokorrekte.
Kat.nr.:
1134-5
80
—
●
4321 A
1954/61. Heuss. Diverse sæt. Nederste linie lumogen.
Kat.nr.:
1140,
*
120
—
●
4322 A
1960. 10 pf. grøn på postkort med motiv Theodor Heuss skib.
Kat.nr.:
1146
50
—
●
4323 A
1954. 30 pf. blå i par. Mi. 140 €
Kat.nr.:
1150
80
—
●
4324 A
1954. 40 pf. lilla, Heuss. Stemplet 4-blok. Mi. 500 €
Kat.nr.:
1151
300
—
●
4325 A
1954. 50 pf. grå, Heuss. Stemplet 4-blok. Mi. 30 €
Kat.nr.:
1152
50
—
●
4326 A
1954. 80 pf. karminrosa, Heuss. Stemplet 4-blokj. Mi. 800,- €
Kat.nr.:
1155
430
—
●
4327 A
1957. 20 pf. brunrød, 3 varianter. Mi. (255I,IV,VII) 160 €
Kat.nr.:
1222
—
●
4328 A
1954-59. Planche med nogle parstk. på klip. Mi. o. 400 €
Kat.nr.:
1274,
●
4329 A
1959. 40 pf. blå i vandret par m.m. på klip. Mi. 400 €
Kat.nr.:
1274,
75
75
●
4330 A
1959. 70 øre violet i vandret par. Mi. (306) 250 €
Kat.nr.:
1275
120
—
●