Tyske Kolonier

(side 2 af 2)
Katalognr.

5114 A
ØSTAFRIKA. 1906. Skibe sæt. AFA 4425,-
Kat.nr.:
30-40 *
400
5115 A
ØSTAFRIKA. 1906. 1 rupie karmin velcentreret. AFA 800,-
Kat.nr.:
38 *
75
5116 A
ØSTAFRIKA. 1906. 1 rupie karmin. AFA 800,-
Kat.nr.:
38 *
60
60
5117 A
ØSTAFRIKA. 1906-16. 3 rupie rød/sort. Sign. BPP. AFA 1400,-
Kat.nr.:
40 *
125
125
5118 A
ØSTAFRIKA. 1906. 3 rp. rød/sort. AFA 2400,-
Kat.nr.:
40
350
468
5119 O
ØSTAFRIKA. Planche med diverse.
Kat.nr.:
*
150
150
5120 A
SYDVESTAFRIKA. 1900. 1 - 3 mk. skibe. AFA 1200,-
Kat.nr.:
22-24
125
5121 A
SYDVESTAFRIKA. 1900. 3 mk. mørkviolet. AFA 1200,-
Kat.nr.:
24 *
5122 O
SYDVESTAFRIKA. Plancher med diverse i blandet kvalitet.
Kat.nr.:
*
175
184
5123 A
KAMERUN. 1897. Overtryk sæt. AFA 1040,-
Kat.nr.:
1-6
110
5124 A
KAMERUN. 1900. Skibstegning, 5 Pfennig, grøn og 10 Pfennig, rød. Tryksag sendt til Trudering i Tyskland. Annulleret med DEUTSCHE SEEPOST HAMBURG-WESTAFRIKA 8.8.04.
Kat.nr.:
8,9
250
250
5125 O
KAMERUN. Planche med diverse i blandet kvalitet.
Kat.nr.:
*
234
5126 A
MARSHALL ØERNE. 1906. Helsagsbrevkort, 5 Pfennig, grøn. Sendt fra JALUIT 19.1.06 til Hersfeld i Tyskland. Ankomststemplet HERSFELD 10.3.06.
Kat.nr.:
150
150
5127 P
Plancher med 15 ubrugte helsager i blandet kvalitet.
Kat.nr.:
75
75
5128 O
Plancher med diverse forsendelser i blandet kvalitet.
Kat.nr.:
75
132
5129 O
Plancher med diverse i blandet kvalitet.
Kat.nr.:
*
150
385