Tyske Rige

(side 7 af 11)
Katalognr.

4984 A
1939. 12+36 pf. karmin, Hitlers 50-års fødselsdag. Med nedre hjørnemarhginal. Postfrisk 8-blok. AFA 720,- +
Kat.nr.:
686 **
60
4985 A
1938-40. Planche postfriske mærker og sæt. AFA 1095,-
Kat.nr.:
687/74 **
120
4986 A
1939. Nürburgring Rennen sæt. AFA 2250,-
Kat.nr.:
690-92 **
250
4987 A
1939. Nürburgring-Rennen, provisorie sæt. AFA 2250,-
Kat.nr.:
690-92 **
260
260
4988 A
1939. Nürburgring-Rennen. Provisorie sæt på klip. AFA 825,-
Kat.nr.:
690-92
120
120
4989 A
1939. Nürburgring-Rennen. Provisorie sæt. AFA 450,-
Kat.nr.:
690-92 *
60
4990 A
1939. Nürburgring-Rennen. Provisorie sæt. AFA 840,-
Kat.nr.:
690-92 **
4991 A
1939. 25+50 pf. blå, Derby Jubilæum. AFA 600,-
Kat.nr.:
693 **
60
4992 A
1939. 25+50 pf. ultramarin, Derby jubilæum. AFA 600,-
Kat.nr.:
693 **
80
4993 A
1939. 42+108 brune bånd. AFA 600,-
Kat.nr.:
694 **
60
4994 A
1939. 42+108 pf, Brune bånd. AFA 600,-
Kat.nr.:
694 **
80
4995 A
1939. Brune Bånd på R-brev, lodret fold.
Kat.nr.:
694
50
4996 A
1939. Postvæsenets velgørenhedsmærker. Komplet sæt. AFA 700,-
Kat.nr.:
697-70 **
80
4997 A
1939. 3 pf.-2 mk., Danzig Prov. Komplet sæt. AFA 1500,-
Kat.nr.:
711-24
170
170
4998 A
1939. Danzig provisorier. Komplet sæt. AFA 1600,-
Kat.nr.:
711-24 **
220
4999 A
1939. Nødhjælp. AFA 490,-
Kat.nr.:
725-33 **
60
5000 A
1939. Nødhjælp. Komplet sæt. AFA 490,-
Kat.nr.:
725-33 **
50
5001 A
1940-41. Planche postfriske mærker og sæt. AFA 794,-
Kat.nr.:
734/67 **
70
5002 A
POSTFRISKE mærker og sæt. Hovedsageligt lidt bedre. AFA 1.513,-
Kat.nr.:
739, **
130
5003 A
1940. 42+108 pf, Brune bånd. AFA 900,-
Kat.nr.:
742 **
5004 A
1940. 42+108 pf. brun. AFA 900,-
Kat.nr.:
742 **
130
5005 A
1940. Vinterhjælp. Komplet sæt. AFA 350,-
Kat.nr.:
746/54 **
50
5006 A
1940. Postvæsenets velgørenhedsmærker. Komplet sæt. AFA 480,-
Kat.nr.:
768/73 **
50
50
5007 A
1942. Planche postfriske mærker og sæt. AFA 519,-
Kat.nr.:
801/17 **
50
5008 A
1942-44. Planche postfriske mærker og sæt. AFA 592,-
Kat.nr.:
818/60 **
60